FOR OPTIK
Místo konání - LETŇANY
PVA EXPO PRAHA Výstaviště Letňany

Závěrečná zpráva 2019
Krásné Vánoce a úspěšný rok 2020
Návštěvnická soutěž zná své vítěze!


Vylosovali jsme výherce ze vstupenek vhozených do anketního boxu v Hale 1. Zde jsou výsledky:

 

Hlavní cena

Poukaz na pronájem obytného vozu od společnosti ADRIA Karavany Sedlčany v hodnotě 35 000 Kč získává:

 • Dagmar Potůčková

Vedlejší ceny

Poukaz na nákup sportovního zboží na webu www.relaxworld.cz v hodnotě 3 000 Kč získávají:

 • Michal Bartoň
 • Jana Horká
 • Jana Hantová
 • Petr Černý

Poukaz na hodinovou lekci v SURF ARENĚ PRAHA v hodnotě 1 790 Kč:

 • Claudia Goronová
 • Miroslava Ečerová

Vstupenka pro dvě osoby do Vodního a Saunového světa v Aquapalace Praha 1 238 Kč:

 • Blanka Soukupová
 • Pavla Vedralová
 • Eva Slížková

Výherci budou kontaktováni přes údaje vyplněné na vstupence.

Za celý tým všem výhercům gratulujeme!

 

 Veletržní statistika 2. ročníku veletrhu FOR OPTIK


Vážení návštěvníci, vystavovatelé a přátelé veletrhu FOR OPTIK,

2. ročník je úspěšně za námi a představujeme Vám oficiální statistiku.

Ve všech ukazatelích veletrh FOR OPTIK progresivně vyrostl. Ukázalo se, že nový koncept a zkušenosti z předchozího ročníku pomohly k uspořádání veletrhu, který má budoucnost a potenciál.

Počet vystavovatelů: 33

Hrubá výstavní plocha: 2470 m2

Počet návštěvníků: 1457

 Výherci soutěže GRAND PRIX
Návštěvnická soutěž na veletrhu FOR OPTIK


 

Pravidla na web:

 • Těmito pravidly se řídí soutěž s názvem „Návštěvnická soutěž veletrhu FOR OPTIK“ konaná na veletrhu FOR OPTIK 2019 v PVA EXPO PRAHA v Letňanech (dále jen „soutěž“) v období od 4. 10. 2019 do 5. 10. 2019.
 • Pořadatelem soutěže je společnost ABF, a.s., IČ 63080575, se sídlem Beranových 667, 199 00 Praha 9.
 • Účastníkem soutěže může být každý návštěvník veletrhu starší 18 let, který splní podmínky účasti. Z účasti jsou vyloučeni zaměstnanci pořadatele a osoby jim blízké.
 • Návštěvník se stává soutěžícím tak, že vhodí svou jedinou originální vstupenku v době konání veletrhu do boxu umístěného v Hale 1 označeného: „Návštěvnická soutěž veletrhu FOR OPTIK“.
 • Platná vstupenka do slosování má dvě formy: 1. vytištěná elektronická vstupenka po řádné registraci na veletrh přes web www.foroptik.cz, 2. čestná vstupenka s řádně vyplněným kontaktním formulářem.
 • Soutěžící se smí zúčastnit soutěže pouze jedenkrát.
 • Výhercem ceny soutěže se stává soutěžící, kterého po skončení veletrhu organizátor vylosuje ze všech řádně přihlášených vstupenek.
 • Losování provádí zástupci pořadatele. Nejdříve se losují vedlejší ceny, následně hlavní cena.
 • Účastník soutěže může být výhercem pouze jedné ceny.
 • Výherci budou o výhře informováni písemně přes email nebo telefonicky dle údajů uvedených v elektronické registraci na veletrh nebo řádně vyplněného kontaktního formuláře na čestné vstupence, nejpozději do 20. 10. 2019. V případě, že soutěžící nebude reagovat, resp. nepodaří se jej kontaktovat ani na třetí pokus, jeho výhra propadá.
 • Jméno výherce bude zveřejněno bezprostředně po vyhodnocení odpovědí na internetových stránkách www.foroptik.cz a sociálních sítích.
 • Účastník soutěže výslovně souhlasí s tím, aby pořadatel uvedl jména výherců na webových stránkách www.foroptik.cz v rámci vyhlášení výsledků soutěže.
 • Účastníku soutěže nevzniká účastí v soutěži právní nárok na výhru v soutěži. Výhry nelze vymáhat soudní cestou.
 • Pořadatel je oprávněn vyloučit ze soutěže soutěžícího, který poruší jakékoli z pravidel soutěže.
 • Pořadatel soutěže je oprávněn kdykoli změnit pravidla soutěže, přičemž změna je účinná okamžikem jejího zveřejnění na: www.foroptik.cz.
 • Pořadatel si vyhrazuje právo určit každou jednotlivou výhru, a to i odlišně od jejího popisu v pravidlech či vyobrazení na soutěžních materiálech, a také počet výher. Pořadatel zajistí poskytnutí výher přímo výhercům; dodavatelé výhercům také přímo odpovídají za kvalitu výher a vyřizují případné reklamace. Dodavatelé výher jsou oprávněni vázat čerpání výhry na další obvyklé podmínky.
 • OSOBNÍ ÚDAJE
 •  ABF, a.s. zpracovává osobní údaje účastníka soutěže (dále také jako „subjekt údajů“) v souladu s Nařízením Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/679 ze dne 27. 4. 2016 (obecné nařízení o ochraně osobních údajů), dále jen „GDPR“ a zákonem č. 110/2019 Sb., o zpracování osobních údajů.
 • ABF, a.s. vystupuje jako správce osobních údajů a subjekt údajů jej může v souvislosti se zpracovávanými osobními údaji kontaktovat na adrese jeho sídla.
 • ABF, a.s. zpracovává osobní údaje účastníka soutěže, které mu v souvislosti s podpisem přihlášky nebo smlouvy poskytl z důvodu nezbytnosti pro splnění smlouvy, z důvodu nezbytnosti pro splnění právních povinností, jakož i z důvodu nezbytnosti pro ochranu oprávněných zájmů ABF, a.s. ABF, a.s. osobní údaje zpracovává a shromažďuje za účelem poskytnutí případného plnění v soutěži.
 • ABF, a.s. zpracovává následující osobní údaje účastníka soutěže: jméno, příjmení, PSČ, email. Tyto osobní údaje jsou důvěrné a nebudou poskytnuty třetí osobě a ani nebudou předány do zahraničí.
 • Osobní údaje předávané účastníkem soutěže jsou zpracovávány písemně, přičemž dále jsou zavedeny do počítačového systému ABF, a.s., který přijal taková opatření, aby nemohlo dojít k neoprávněnému nebo nahodilému přístupu k osobním údajům, k jejich jinému neoprávněnému zpracování, jakož i k jinému zneužití osobních údajů. Přístup k osobním údajům mají pouze odpovědné osoby.

 

 • Prohlašuji, že rozumím a souhlasím se všemi výše uvedenými podmínkami soutěže.

 

Trvání soutěže: od 4. 10. 2019 do 5. 10. 2019.

Pořadatel: ABF, a.s.

 Brýle Paris Club se slunečním klipem
Návštěvnická soutěž


Připravujeme.SLUNEČNÍ BRÝLE CAROLINE ABRAM - DARLING KOLEKCE
Vystavovatel CATHERINE LIFE představí novinky značek Relax, Rudy Project a R2


Relax

Relax představí novou kolekci optických rámů. Najdete zde modely pro různé typy obličeje, jak klasické kovové, tak i ultra trendy a stylové modely z odlehčeného plastu ultem. Ten se vyznačuje výjimečnou odolností, ohebností a tvarovou stálostí. Nové modely jsou také vybaveny magnetickým slunečním klipem, který lze kdykoli jednoduše nasadit či sejmout.

Rudy Project

Rudy Project je celosvětovým vývojářem, výrobcem a distributorem inovativních slunečních brýlí, přileb a brýlí na předpis na nejvyšší technické úrovni. Vynikají kvalitními technologiemi a revolučním designem. V právě přicházející kolekci 2020 najdete oblíbený model Rydon v novém barevném provedení Pacific Blue Matte a také zbrusu nové modely KeyBlade a Propulse.

R2

R2 přichází s novou kolekcí sportovních obrub R2 optic. Ta přináší řadu benefitů, známých z naší sportovní kolekce, zejména pružné, odolné a přitom ultralehké materiály. Samozřejmostí je tradičně dokonalá ergonomie a vysoce kvalitní zpracování pro všechny příznivce aktivního životu.

Navštivte značku na veletrhu v hale 1 stánek B6.

 Dětské brýle Nano opět na veletrhu FOR OPTIK


Společnost Coloroptik představí nové modely dětské značky Nano, vítěze loňské soutěže Grand Prix a soutěže Top Opta 2017. Novinky navazují na populární nabídku španělských dětských brýlových obrub Nano Vista 2 v 1 – značky výjimečné tím, že jde o dvoje brýle v jednom. Jednoduchým způsobem, který zvládne i dítě, se z brýlí do školy stanou bezpečné brýle na sportovní aktivity. Španělský výrobce reaguje na požadavky lékařů i optiků a zohledňuje anatomii dětského obličeje. Brýle jsou mimořádně ohebné a při běžném používání prakticky nezničitelné. 

Společnost Coloroptik působí na českém a slovenském trhu již 25 let a od roku 2005 se specializuje na dětské brýle a vše kolem nich. V nabídce pro děti má vedle značky Nano také velmi oblíbené brýle Active Baby italského výrobce Centrostyle. Nakupuje výhradně od prověřených výrobců, kteří vlastní potřebné certifikace i patenty a splňují náročné legislativní požadavky. Skladová zásoba náhradních dílů je u dětských brýlí samozřejmostí.

 Na co se můžete těšit na večírku FOR OPTIK?


Večírek bude probíhat v SURF ARÉNĚ, kde si každý z Vás může vyzkoušet vlnu na vlastní kůži…. My jsme si ji vyzkoušeli a je to pecka. Máte se opravdu na co těšit. Celý večírek se ponese v duchu karibských tónů s degustací karibských rumů. Instruktoři SURF ARÉNY předvedou svojí show a těšit se můžete i na vystoupení „ELVISE“.

Už máte svojí pozvánku od svého dodavatele?

V pátek 4.10.2019 od 19:30 v SURF ARÉNĚ, Tupolevova 772, Praha 9 se na Vás těšíme! AMBG mezi vystavovateli FOR OPTIK


Na veletrhu představí novou kolekci Celine a Kenzo od italské výrobní společnosti Thélios, která patří pod značku LVMH - Moët Hennessy Louis Vuitton. Nebudou chybět ani nové kolekce značek Quiksilver, Roxy a samozřejmě AMBG. Navštivte jejich stánek 1B03.

Firma je známá na českém i slovenském trhu jako velkoobchod brýlových obrub do optik. Vize společnosti je poskytnout optikám široký výběr obrub různých značek, aby si co nejvíce lidí mohlo dovolit v optice vybírat obruby pěkných designů, dle různých cenových dostupností, typů a variant. Více informací naleznete zde.

 Společnost TISS Optic odprezentuje software pro optiky


I tento rok se na naší výstavě odprezentuje software pro optiky TISS Optic. Konzultanti z TISS Optic představí novinky v programu, který si optici v Česku mimořádně oblíbili. Plánovanou novinkou je užitečný manažerský report. Věci, které se ve většině programů dohledat dají, ale je to pracné, složité a zdlouhavé. Proto je tato novinka v TISS Optic zaručeně novou nejoblíbenější funkcí všech majitelů optik. Na jednom místě informace o výkonu poboček, maržích, výkoných nebo líných zaměstnancích, nezvykle vysokých slevách poskytnutých zaměstnanci, podezřelých stornech, vracejících se klientech a mnoho jiného. Nevynechejte na veletrhu FOR OPTIK expozici TISS Optic, nebudete litovat!

 Vision Net na veletrhu FOR OPTIK


Vision Net je nová firma, která začátkem roku vstoupila na trh optiky s nabídkou italských dětských flexibilních brýlí značky LIFE ITALIA KIDS. Tyto obroučky jsou jedinečné ve svém hravém designu, lehkosti a vysoké odolnosti. Přináší dětem komfort a rodičům jistotu, že svým nejmilejším dopřáli to nejlepší a nejbezpečnější. Konstrukce brýlí dovolí ohyb kloubku až o 270° a flexibilní stranice se dá libovolně a lehce přizpůsobit. Na výběr jsou velikosti očnic od 41 až do 54.
Firma na podzim také představila značku PARIS CLUB, elegantní a decentní kovové brýle s magnetickým klipem. Kolekce obsahuje modely pro fajnšmekry, kteří si potrpí na styl, mají oblibu v tenkých liniích a současně uvítají benefit nasadit si sluneční klip přímo na brýle. Na své si přijdou dámy i pánové, milovníci kulatých i hranatých brýlích.
Vision Net je malá firma s velkým srdcem, klade důraz na osobní přístup a maximální podporu pro své partnery. Nabízí mnoho benefitů, o kterých vám jejich tým mile rád povypráví u jejich stánku na For Optik.FOR OPTIK
Soutěž GRAND PRIX na veletrhu FOR OPTIK
Italský design na veletrhu FOR OPTIK


SAFILO Group je celosvětový lídr v designu, výrobě a distribuci slunečních brýlí, dioptrických obrub, sportovní optiky a dalších souvisejících produktů. Díky vysoce odborné řemeslné zručnosti, která se datuje už od roku 1878, převádí SAFILO své designové projekty ve vysoce kvalitní produkty vyrobené v souladu s italskou tradicí. Firma SAFILO působí po celém světě - v Severní a Latinské Americe, Evropě, Blízkém východu, Africe a zemích západního okraje Asie.

 

Design. Móda. Světoznámé značky. Kvalita. Vášeň. Emoce. Historie. Řemeslná práce. Jsou vám tyto výrazy blízké? Pokud ano, navštivte stánek společnosti SAFILO na výstavě FOR OPTIK. Italská společnost SAFILO Group patří k největším světovým výrobcům dioptrických a slunečních brýlí na světě. Protože patří ke světovým lídrům v oblasti designu brýlí a kladou důraz na to, aby brýle byly spojeny s emocemi a zážitky, můžete si na stánku prohlédnout nejnovější módní trendy v oblasti brýlových obrub. Představí vám nejen nejnovější kolekce luxusních módních značek Christian Dior, Fendi, Marc Jacobs, Givenchy, Jimmy Choo, MaxMara, Hugo Boss, Moschino, Tommy Hilfiger, Fossil, Smith, Pierre Cardin, či Polaroid, ale i fanoušci motorsportu si mohou prohlédnout kolekce značky Carrera, jejíž brýle nosí jezdci týmu Formule 1 Alfa Romeo Sauber.

 

Na letošní výstavě FOR OPTIK společnost uvede kolekci podzim/zima 2019, která zahrnuje nové sofistikované obruby pro muže i ženy. Nové dioptrické a sluneční obruby, které odráží unikátní a dlouholetou tradici značky v oblasti technického a estetického provedení, jsou oslavou nadstandardního designu, funkční inovace a know-how italské výroby – díky čemuž je firma SAFILO celosvětově uznávána.

 Společnost SNOW - HOW s.r.o. Vás zve na veletrh
Zážitkový program pro návštěvníky veletrhu FOR OPTIK - ubytování a zábava pro celou rodinu!


Užijte si víkend v Praze s celou rodinou!

Ubytování i návštěva největšího aquaparku ČR v jednom. To vše nabízí Aquapalace Praha. Poté, co se ubytujete v útulném hotelu, si děti užijí celý den v aquaparku a vy se s nimi po veletrhu sejdete v podvečerní Praze na společnou komentovanou procházku.

Připravili jsme pro Vás nabídku skvělého ubytování s možností návštěvy Aquapalace Praha v Čestlicích a také komentované vycházky historickou Prahou ZDE.

 EYE 2000 s.r.o. - CHTĚJÍ STÁLE PŘEKVAPOVAT A DĚLAT Z BRÝLÍ ZÁŽITEK


Designerské kolekce, to je to, co je baví a živí. Stojí za nimi vždy konkrétní návrhář, který do kolekce vkládá kus sama sebe a dává jí tím specifický charakter a kontinuálně zapojuje po svém nejnovější trendy, materiály a technologie.

Optikovi chtějí zatraktivnit nabídku, odlišit jej od konkurence a nositele potěšit a překvapit. Ať ho brýle baví a cítí se v nich lépe a atraktivněji než bez nich. Ať prezentuje sebe, svou osobnost, ne mainstreamovou značku.

Proto na světových výstavách hledají malé, méně známé, často i začínající brýlové výrobce, jejichž kolekce jsou svérázné. Zároveň sami navrhují a ručně vyrábí kreativní čočky do vrtaných brýlí, u nichž mohou splnit téměř jakékoliv optikovo i zákazníkovo přání a vytvořit mu jeho vlastní originál.

Přijďte se pokochat podzimními novinkami, pohrát si a zasoutěžit na FOR OPTIK 2019!

 Brýlové čočky roku 2019


Na veletrhu FOR OPTIK 2019 se Vám na stánku Opti-Project s.r.o. představí vítěž Optician Awards 2019 v kategorii brýlové čočky roku – Shamir Autograph Intelligence™.


Shamir Autograph Intelligence™
Shamir Autograph Intelligence™ jsou první progresivní brýlové čočky na světě, které zohledňují všechny individuální parametry, dioptrickou korekci a vizuální potřeby nositele vzhledem k jeho addici a věku. Co ukázaly nejnovější výzkumy v chování presbyopů? Co je to vizuální věk? Dozvíte se na stánku.


A to není vše...
Nová kolekce brýlových obrub StrawberryDeer®, nové produkty přístojového vybavení od Huvitz a nové progresivní brýlové čočky digitálního věku XVISION™ od OptiActive®.

Více na webu www.opti-project.cz

 ZÁJEM ZE STRANY VYSTAVOVATELŮ ROSTE


V letošním roce zaznamenává organizátor veletrhu vzrůstající zájem ze strany vystavovatelů. Jediný odborný veletrh v Praze v podzimním termínu si tak buduje své nezastupitelné místo a přináší mnoho novinek. Z již přihlášených firem s mohou návštěvníci těšit například na společnosti Safilo, Strabilia, Aglaja, New Line Optics, Opti-project a řadu dalších.Spoluorganizátorem odborného veletrhu FOR OPTIK se stala společnost My Visione s.r.o.
Závěrečná zpráva 2018 Opětovné varování ABF, a.s. před aktivitami podvodných firem
Krásné Vánoce a šťastný nový rok 2019
Známe vítěze ocenění GRAND PRIX 2018 a Soutěže absolventských příspěvků


Ocenění GRAND PRIX získala společnost PharmaSwiss Česká republika s.r.o. za Biotrue ONEday for Astigmatism. Druhým oceněným byla společnost Ondřej Bek Bekwood eyewear za Willie II – Kolekce Lumberjack. Třetí cena putovala ke společnosti COLOR-OPTIK, spol. s r.o. za dětské brýle Nano Solar Clip.

Čestné uznání GRAND PRIX získala společnost SNOW-HOW ČR s.r.o. za EASTON-001 a společnost STRABILIA, s.r.o. za Silhouette VISION SENSATION.

V rámci společenského večera byla také předána cena Soutěž absolventských příspěvků, kterou pořádala Česká kontaktologická společnost ve spolupráci s firmou Cooper Vision. Vítězem se stala Beáta Kovačovicová s příspěvkem „Komparácia hodnôt fúznych rezerv v závislosti na použitých technikách vyšetrenia“. Všem oceněným gratulujeme.V PVA EXPO PRAHA začal odborný veletrh FOR OPTIK


Ve čtvrtek 22. listopadu byl zahájen první ročník odborného veletrhu pro optiku, optometrii, oftalmologii a design. V hale 3 najdete následující vystavovatele. Již zítra se můžete těšit na zajímavý doprovodný program, který pro vás připravily společnosti Mezinárodní sdružení optiků a optometristů a Společnost pro ranou péči. Veletrh probíhá až do soboty 24. listopadu 2018. Neváhejte a přijďte nás navštívit! Pokud ještě nemáte vstupenku, registrujte se ZDE.

 Společnost SNOW-HOW ČR s.r.o. chystá speciální nabídku
Závěrečná zpráva 2019

Závěrečná zpráva 2018


 

Facebook
Zavřít
Nezávazná poptávka účasti
Inicializace, právě prohlíží: -

* - povinné údaje